Jak stać się legendarną pięknością?

Od zarania dziejów kobiety chcą być piękne, a świat szaleje na punkcie piękna. Zjawisko to jest niewytłumaczalne, ale rzeczywiście tak jest, że ludzie urodziwi mają w życiu zdecydowanie lepiej, mają więcej możliwości na "zrobienie" kariery – chociażby w show businessie. Każda epoka historyczna miała swój kanon piękna, przy czym zazwyczaj był on niezbyt prosty do osiągnięcia, co w konsekwencji wpędzało kobiety w rozmaite stany depresyjne czy chorobowe, zwłaszcza na tle odżywiania. Jak widać chociażby na arcydziełach sztuki malarskiej, panowała moda na kobiety albo bardzo wychudzone, albo mocno otyłe – nigdy nie było równowagi. Normalny wygląd nie był w cenie, co oczywiście jest powiązane za uganianiem się kobiet za kanonem, bo któraż kobieta nie chce czuć się piękna?

Piękno wywodzące się z legendy

Niesamowitym przykładem niezwykłego piękna zrodzonego z legendy jest ostatnia władczyni hellenistycznego Egiptu, Kleopatra VII. Wywodziła się ona z rodu Ptolemeuszów. Starożytny świat uznał ją za najpiękniejszą niewiastę wszech czasów – trzeba przyznać, że antyczna poczta pantoflowa roznosząca mit o pięknie królowej przetrwała do naszych czasów. Ci, którzy mieli styczność z królową, zapewne nie mogli oprzeć się jej królewskiej postawie, królewskim strojom, fryzurze, makijażowi, perfumom, inteligencji, znajomości języków obcych, wiedzy. Tak, Kleopatra była wszechstronnie wykształcona i bardzo inteligentna, co zadziwiało starożytnych, a wśród jej wrogów budziło postrach i chęć zemsty. Najprawdopodobniej Imperium Romanum posądzało ją o czary – dla Rzymu Kleopatra była zjawiskiem na tyle egzotycznym, że bez sił magicznych nie mogła uwieść najpotężniejszych mężczyzn ówczesnej Italii. Kiedy w XX wieku powstawał film "Kleopatra", główną rolę dostała Elizabeth Taylor, która w rzeczy samej była najpiękniejszą kobietą na świecie. Spotęgowało to legendę o ostatniej królowej Egiptu. Ujawnienie znalezisk archeologicznych, chociażby w postaci monet bitych po samobójczej śmierci Kleopatry w dniu 12 sierpnia 30 roku p. n.e, wywoływało falę protestów – królowa nie mogła tak wyglądać, jak na monecie – przeciętne rysy twarzy, zbyt wydatny nos, po prostu zwykła kobieta – nie królowa!

Żadna kobieta nie jest przeciętna

Salon kosmetyczny w Warszawie [swiaturody.com] to miejsce, w którym każda kobieta może poddać się metamorfozie, dzięki której na zawsze pozbędzie się wszelkich kompleksów. Doświadczona kosmetyczka z Warszawy specjalizuje się w zabiegach, które sprawiają, że jej klientki czują się tak wspaniale, jak legendarne starożytne królowe. Po wizycie w salonie żadna z pań nie czuje się kobietą przeciętną, po prostu zaczyna doceniać swoją niezwykłość.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>