Kanony piękna

Kanony piękna są zmienne. Człowiek wymyśla je od zarania dziejów, a kanon kształtuje się tak jak wizja ludzi wpływowych. Współcześnie są to wielcy kreatorzy mody, którzy szczególne upodobanie mają do bardzo szczupłych i wysokich modelek. Poniekąd ściągają ten wzorzec z antycznej Grecji, ale i mieszają go ze średniowiecznymi wpływami, w których to promowano kobietę wątłej budowy ciała, koniecznie jasnowłosą, niejednokrotnie o słabej kondycji zdrowotnej (współcześnie był już „sick look” czyli moda na chory wygląd).

Światowe ulice przeczą temu co się dzieje na wybiegach mody – tylko w niektórych rejonach świata kobiety mogą pochwalić się rozmiarem „zero”, przy czym nie wynika to nawet z ich starań, ale z samej natury. Tak jest na przykład w krajach azjatyckich, gdzie trudno jest spotkać kobiety z krągłościami. Świat od jakiegoś czasu tyje. Na rozrost tkanki tłuszczowej ma wpływ bardzo szybkie życie i brak czasu na aktywność ruchową, a także dość sztuczne jedzenie, które zawiera zbyt mało składników odżywczych. Najbardziej szkodliwy jest cukier pod wszelką postacią, od którego większość społeczeństw jest uzależniona.

Model „plus size” jest charakterystyczny dla krajów zamożnych o wysokim poziomie uprzemysłowienia – w tych krajach standardem jest, że kobiety noszą odzież w rozmiarach 42 – 52. Fałszywym poglądem jest, że blondynki są piękniejsze od brunetek, a brunetki inteligentniejsze od blondynek. Stereotyp ten spowodował, że XX wiek zużywał ogromne ilości preparatów rozjaśniających włosy. Obecnie panuje moda na brunetki – przynajmniej jest to widoczne na prestiżowych konkursach piękności, w których ciemnowłose panie zdobywają wszystkie korony. Tak samo jest z podejściem do figur – od lat mówi się, że ideałem jest rozmiar „zero”, co odbiera prawo do samoakceptacji paniom o zdecydowanie pełniejszych kształtach. Tymczasem każda kobieta jest piękna i niepowtarzalna – doskonale o tym wiedzą kosmetyczki. Osoby pracujące w salonie kosmetycznym bardzo dobrze rozumieją potrzeby wszystkich kobiet. Potrafią zadbać o ich poczucie piękna, a także zdziałać cuda na naturalnej urodzie za pomocą kosmetyków profesjonalnych. Tego typu kosmetyki mają bardzo silne składniki aktywne, dzięki czemu szybciej niż w przypadku pielęgnacji domowej widać upragniony efekt. Obecnie branża kosmetyczna oferuje nam wiele zabiegów mających na celu zadbanie o naszą skórę i podkreślenie sylwetki. O dokładne możliwości warto dopytać kosmetyczkę. W dzisiejszych czasach nawet w najmniejszych miejscowościach bez problemu znajdziemy już profesjonalistę. Przykładowo mieszkając w Bełchatowie, wystarczy, że wyszukamy hasło „kosmetyczka z Bełchatowa” i naszym oczom ukaże się lista najbliższych salonów (https://swiaturody.com/belchatow,kosmetyczka,9.html). Przy wyborze warto kierować się opiniami, ofertą a także cenami, te jednak nie powinny być głównym wyznacznikiem.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>