Ortodoncja w Szczecinie

Część wad uzębienia widać od razu. Wtedy nikogo nie dziwi zastosowanie aparatu korekcyjnego. Dlaczego jednak osobom, które na zdjęciach mają proste zęby stomatolodzy w Szczecinie przepisują noszenie aparatu? Okazuje się, że mają oni wady zgryzu. Pomimo tego, że ich nie widać wadę zawsze powinno się leczyć. Niepozorne i niewidoczne na pierwszy rzut oka schorzenie może powodować silne bóle karku, oczu, pleców. Ludzie szukają pomocy u wielu specjalistów, jednak bezskutecznie, bo problem leży w najmniej spodziewanym miejscu – w jamie ustnej. Nieprawidłowo ułożone szczęki powodują napięcie mięśni i więzadeł, o których istnieniu wielu ludzi nie ma nawet pojęcia. Następnie dochodzi do uciśnięcia nerwów i bólu, który mylnie diagnozowany jest jako migrena.

Kruszące się i pękające zęby to również objaw wady zgryzu. Przyczyn, z których biorą się wady zgryzu jest wiele. Pierwszą z nich i najbardziej popularną jest nieuzupełniona na czas luka w uzębieniu. Jeżeli usunięty ząb nie zostanie zastąpiony implantem na czas, to okaże się, że układ całej szczęki się zmienił. Zęby wokół zaczną się przechylać, a przeciwstawne zęby stracą podparcie. Drugą przyczyną, równie częstą co pierwsza, są płaskie plomby. Dobrze wykonana plomba to taka, która dokładnie odwzorowuje zniszczoną część zęba i idealnie wpasowuje się w kształt innych. Niestety tańsze, płaskie plomby będą przyczyną wad zgryzu, bólów nie tylko szczęki, ale również barków i całej głowy.

Również przy stosowaniu protetyki lekarze popełniają wiele błędów. Efektem źle dobranych i niepoprawnie ustawionych koron i mostów są podobnie jak wyżej bóle twarzy, głowy i barków. W większości przypadków, konieczne jest usunięcie starej protezy i stworzenie jej od nowa, biorąc pod uwagę powstałe niedawno wady. Po raz kolejny okazuje się, że oszczędność na zdrowiu jest nieopłacalna, bo powoduje nowe schorzenia i tym samym zmusza do nowych wydatków. Nawet jeżeli jesteś dorosły i masz proste zęby, warto abyś skontaktował się z lekarzem. Dopiero on będzie w stanie określić czy nie masz wad zgryzu i czy nie będzie konieczne zastosowanie aparatu korekcyjnego.


One thought on “Ortodoncja w Szczecinie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>