Stały aparat ortodontyczny, czy warto?

Aparat ortodontyczny, który jest założony na stałe to dość duże wyzwanie. W wielu przypadkach jest on jednak konieczny do tego, aby nie tylko uzyskać piękny i równy uśmiech, ale przede wszystkim, aby pomóc pacjentowi rozwiązać jego problem z nierównym zgryzem. Dlaczego warto zdecydować się na takie rozwiązanie? Jak wygląda proces zakładania stałego aparatu ortodontycznego w takich miastach Polski jak Gdynia czy Warszawa? Właściwie samo założenie aparatu ortodontycznego nie jest zbyt skomplikowane. Pacjent oddaje się przecież w ręce specjalistów, którzy wiedzą doskonale, jak połączyć ze sobą druty i jak umocować w zębach pierścienie, które odpowiadają za podtrzymywanie całej konstrukcji. Konieczne jest jednak przeprowadzenie wielu koniecznych zabiegów. Na pewno przed przystąpieniem do zakładania aparatu stałego będziemy musieli udać się do dentysty w Gdyni (z dentysta-stomatolog.com) lub innej rodzimej miejscowości w celach kontrolnych. Taka wizyta jest konieczna, ponieważ przed założeniem aparatu należy wyleczyć wszystkie ubytki w zębach, a tego może podjąć się tylko dentysta. Gdynia w tym względzie nie różni się w żaden sposób od innych miast Polski – wszędzie obowiązuje ta sama procedura.

Kolejnym etapem prowadzącym do założenia aparatu stałego jest wykonanie zdjęcia – pozwala to stwierdzić, czy w najbliższym czasie pojawią się na przykład kolejne stałe zęby, na przykład zęby mądrości i jak założyć aparat w takiej sytuacji. Bardzo często stomatolog wykonuje na podstawie specjalnego prześwietlenia zębów odlewy, na podstawie których konstruuje aparat, który następnie będzie umiejscowiony w jamie ustnej pacjenta. Konieczne jest także robienie wielu plastycznych prób z uzębieniem zainteresowanego – dzięki temu ortodonta może wiedzieć, jaki kształt konkretnie jest wymagany do założenia aparatu we właściwy sposób. Ostatnim już etapem jest zamontowanie aparatu w jamie ustnej pacjenta. Szczególnie na początku może być to dość przykre, a jadłospis osoby, u której został założony taki aparat często musi ulec drastycznej zmianie. Taki trud jest jednak bardzo opłacalny, pomimo wyrzeczeń i wysokich kosztów. Nagrodą, która czeka na nas na końcu tej trudnej drogi jest nasz wymarzony uśmiech, bardziej poprawny zgryz, co z pewnością stanowi nasz kapitał na późniejsze lata, kiedy to zęby ulegają pewnej eksploatacji związanej z wiekiem pacjenta.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>