Sylwestrowe przygotowania: wizyta u kosmetyczki

W życiu każdej kobiety są dni, w których po prostu musi wyglądać pięknie. Niektóre zdarzają się raz przez całe życie – jak śluby – inne powtarzają co roku – jak Sylwester. Przygotowania do tego ostatniego to często nie tylko wybór odpowiedniej kreacji i wizyta u fryzjera, ale również u kosmetyczki, gdzie wykonywane są podstawowe zabiegi upiększające i regenerujące. To ważne, ponieważ do całonocnego szaleństwa skóra powinna zostać dobrze przygotowana, aby nagle nie łuszczyć się, nie wysychać i nie sprawiać, że na zdjęciach wyjdzie beznadziejnie blado i chorowicie.

Umów wizytę wcześniej

Sylwestrowe szaleństwo to prawdziwy czas żniw dla salonów kosmetycznych czy salonów urody, gdzie świadczone są przeróżne usługi. Od zwyczajnego pedicure, przez depilację i botox, bo bardziej zaawansowane zabiegi estetyczne – mikrodermabrazję, wybielanie zębów, usuwanie blizn i znamion. Mieszanki wielkich miast nie będą miały zazwyczaj problemów z umówieniem wizyty nawet kilka dni przed Sylwestrem. Co innego jednak w mniejszych miejscowościach – przykładowo kosmetyczka Mielec, która pracuje w swoim zawodzie już ponad 10 lat, przyznaje, że zapisy na sylwestrowe zabiegi zamyka już w połowie listopada.
Liczba chętnych klientek jest bardzo duża i wiele z nich musi pogodzić się z odległymi terminami, inne odchodzą z przysłowiowym kwitkiem. Co ciekawe, większość z umawianych wizyt wcale nie dotyczy klasycznych, typowych usług – kosmetyczki same przyznają, że najczęściej zdarzają się im klientki, które wymagają najczęściej kompleksowego pakietu usług, który zawiera dokładną depilację całego ciała, oczyszczanie skóry (twarzy, rąk, dłoni), pielęgnacji paznokci. Jeśli w salonie dostępne jest solarium lub mini spa, usług obejmują również zabiegi w takich miejscach.

Twarz przede wszystkim

Oczywiście podstawowym „obszarem działań” przedsylwestrowych zabiegów kosmetycznych, które świadczy salon kosmetyczny, jest twarz – oczyszczanie ze złuszczonej skóry, zaczerwień, usuwanie kurzych łapek i zmarszczek, delikatny modeling ust czy nosa to najczęstsze zabiegi, które wybierają klientki decydujące się na poprawę urody twarzy. Często świadczona jest również depilacja górnej wargi i okolic brody. Do tego dochodzi także specjalistyczny makijaż, który podkreśla walory np. kości policzkowych, wydatnych ust czy małego nosa.

 

This entry was posted in Bez kategorii. Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>