Sylwestrowe przygotowania: wizyta u kosmetyczki

W życiu każdej kobiety są dni, w których po prostu musi wyglądać pięknie. Niektóre zdarzają się raz przez całe życie – jak śluby – inne powtarzają co roku – jak Sylwester. Przygotowania do tego ostatniego to często nie tylko wybór odpowiedniej kreacji i wizyta u fryzjera, ale również u kosmetyczki, gdzie wykonywane są podstawowe zabiegi upiększające i regenerujące. To ważne, ponieważ do całonocnego szaleństwa skóra powinna zostać dobrze przygotowana, aby nagle nie łuszczyć się, nie wysychać i nie sprawiać, że na zdjęciach wyjdzie beznadziejnie blado i chorowicie.

Umów wizytę wcześniej

Sylwestrowe szaleństwo to prawdziwy czas żniw dla salonów kosmetycznych czy salonów urody, gdzie świadczone są przeróżne usługi. Od zwyczajnego pedicure, przez depilację i botox, bo bardziej zaawansowane zabiegi estetyczne – mikrodermabrazję, wybielanie zębów, usuwanie blizn i znamion. Mieszanki wielkich miast nie będą miały zazwyczaj problemów z umówieniem wizyty nawet kilka dni przed Sylwestrem. Co innego jednak w mniejszych miejscowościach – przykładowo kosmetyczka Mielec (lista: swiaturody.com/mielec,kosmetyczka,9.html), która pracuje w swoim zawodzie już ponad 10 lat, przyznaje, że zapisy na sylwestrowe zabiegi zamyka już w połowie listopada.
Liczba chętnych klientek jest bardzo duża i wiele z nich musi pogodzić się z odległymi terminami, inne odchodzą z przysłowiowym kwitkiem. Co ciekawe, większość z umawianych wizyt wcale nie dotyczy klasycznych, typowych usług – kosmetyczki same przyznają, że najczęściej zdarzają się im klientki, które wymagają najczęściej kompleksowego pakietu usług, który zawiera dokładną depilację całego ciała, oczyszczanie skóry (twarzy, rąk, dłoni), pielęgnacji paznokci. Jeśli w salonie dostępne jest solarium lub mini spa, usług obejmują również zabiegi w takich miejscach.

Twarz przede wszystkim

Oczywiście podstawowym „obszarem działań” przedsylwestrowych zabiegów kosmetycznych, które świadczy salon kosmetyczny, jest twarz – oczyszczanie ze złuszczonej skóry, zaczerwień, usuwanie kurzych łapek i zmarszczek, delikatny modeling ust czy nosa to najczęstsze zabiegi, które wybierają klientki decydujące się na poprawę urody twarzy. Często świadczona jest również depilacja górnej wargi i okolic brody. Do tego dochodzi także specjalistyczny makijaż, który podkreśla walory np. kości policzkowych, wydatnych ust czy małego nosa.

 


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>