Trwałe usuwanie uciążliwego owłosienia.

Wielu z nas walczy na co dzień z uciążliwym owłosieniem. W przypadku kobiet są to najczęściej okolice bikini oraz nogi, zaś w przypadku mężczyzn często wymienia się owłosienie klatki piersiowej. Istnieje wiele metod, które pomagają w walce z uporczywymi włosami. Niestety, przynoszą one skutek jedynie chwilowy. W obecnych czasach, można na szczęście skorzystać z techniki, która może w trwały sposób usunąć owłosienie z różnych rejonów ciała.

Trwała depilacja
Usuwanie włosów z ciała jest nazywane depilacją. Istnieje wiele metod, jednak jedna z nich jest wyjątkowo skuteczna. Mowa tu o depilacji laserowej. Jest to metoda depilacji, w której używana jest wiązka lasera. Podczas wykonywania zabiegu energia skumulowana w wiązce oddziałuje na barwnik zawarty we włosie, przez co zamienia się w energię termiczną. W ten sposób dochodzi do wyeliminowania cebulki włosa wraz ze wszystkimi korzeniami. Można powiedzieć, że cały włos zostaje wypalony.

Wady i zalety depilacji laserowej
Metoda ta posiada szereg zalet. Przede wszystkim, pozwala na trwałe usunięcie włosów z danego rejonu ciała. Poza tym, jest to technika dość bezbolesna i podczas zabiegu można odczuwać ewentualnie lekkie nieprzyjemnie uczucia. Jeżeli chodzi o wady, mowa tu przede wszystkim o cenę. Zabieg często musi być wykonany kilkakrotnie, aby uzyskać pożądany efekt. Ponadto, istnieje szereg przeciwwskazań, które wykluczają możliwość zastosowania tej techniki. Jest między innymi ciąża oraz przypadki, kiedy dany rejon ciała posiada pewne „skazy” typu łuszczyca czy inne zapalenia skóry.

Gdzie można wykonać taki zabieg?
Zabieg te najczęściej są częścią oferty salonów kosmetycznych. Najlepiej kiedy jest on wykonywany przez lekarza dermatologa, ale osoba posiadająca odpowiednią wiedzę również jest dobrym kandydatem do przeprowadzenia zabiegu. Szukając salonów kosmetycznych wystarczy wpisać w wyszukiwarce internetowej na przykład „depilacja laserowa Szczecin”, a w wyniku wyszukiwania zostaną wyświetlone firmy właśnie z tego miasta.


2 thoughts on “Trwałe usuwanie uciążliwego owłosienia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>