Zwalcz cellulit

Jednym z największym kłopotów kobiet, jeśli chodzi o defekty ich urody, jest cellulit, który powstaje miejscowo i stanowi pewne zwyrodnienie tkanki tłuszczowej, przejawiającej się pofałdowaniami i nierówną powierzchnią skóry. Dolegliwość ta występuje najczęściej na pośladkach, udach i ramionach i potrafi dotknąć nawet kobiety, które dbają o linię i nie mają kłopotów z nadwagą. Jedynym sposobem walki z cellulitem jest seria profesjonalnych zabiegów serwowanych przez salon kosmetyczny.

Różnorodność zabiegów zwalczających cellulit
Salony kosmetyczne oferują wiele metod zwalczania cellulitu. Wszystkie z nich bazują na zwiększeniu metabolizmu skóry, co, z kolei prowadzi do rozbijania tkanki tłuszczowej, czego efektem jest redukcja cellulitu.

Laser
Najbardziej popularną metodą walki z cellulitem są zabiegi z wykorzystaniem lasera. Jego światło przenika przez komórki tkanki tłuszczowej, powodując ich rozproszenie. Wiązki świetlne lasera działają destrukcyjnie na zbite grudki tłuszczu, redukują jego napięcie prowadząc do uelastycznienia tkanek. Pacjentka zaobserwuje efekty zabiegu już po trzech dniach.

Masaż
Działanie tej metody polega na poprawieniu krążenia i łatwym dzięki temu uwalnianiu się toksyn z organizmu, co pozytywnie wpływa na redukcję cellulitu. Przyciąga pacjentki, głównie ze względu na zerową inwazyjność zabiegu. Dobra kosmetyczka w Pruszkowie (szukaj na swiaturody.com) niedaleko Warszawy oferuje również masaże próżniowe, które wykorzystują działanie dwóch wałków mechanicznych, z których jeden podnosi skórę, a drugi masuje dane miejsce. Wykorzystanie próżni przyczynia się do znacznie łatwiejszego uwalniania płynów, dzięki zwiększeniu krążenia krwi, które wspomaga spalanie tkanki tłuszczowej.

Fale dźwiękowe
Kolejną popularną metodą jest wykorzystanie fal dźwiękowych. W tego typu zabiegach należy użyć specjalnych elektrod, które aplikowane są bezpośrednio na miejsce, w którym chcemy zwalczyć cellulit. Te działania, również bazują na usprawnieniu krążenia, które przyczyniają się do zwalczania tkanki tłuszczowej.

Źródło:
https://portal.abczdrowie.pl/zabiegi-na-cellulit
https://www.tourmedica.pl/artykuly-medyczne/usuwanie-cellulitu-laserem/


One thought on “Zwalcz cellulit

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>